آیا شما نگران آینده نوجوان خود هستید و فکر می کنید زندگی او بی هدف دنبال می شود؟ آموزش کارآفرینی به نوجوانان یکی از بهترین روش ها برای مهار بی هدفی آنهاست.اولین مسئله پیش رو برای خانواده هایی که نوجوان دارند تشخیص صحیح اختلالات زود گذر یا موارد ریشه ای در رفتار های نوجوان های بین 12 تا 18 سال است. نوجوان بی مسئولیت، نوجوان بی هدف، نوجوان افسرده ، میتواند فقط یک برچسب نادرست از تحلیل نادرست  رفتار های عادی و  معمولی باشد که  نادرست به ایشان نسبت داده شده است. آموزش کارآفرینی به نوجوانان می تواند کمک بسیار زیادی در توسعه فردی و شغلی آنها در آینده داشته باشد و آنها را هدفمند سازد. ابزار شناخت صحیح عارضه های رفتاری در خانواده و جهت دهی برای ساخت آینده موفقیت آمیز نوجوانان فقط با دانش خانواده میسر نیست.

یکی از بهترین تصمیمات والدین این است که نوجوانان خود را در موقعیت ها و چالش های واقعی قرار دهند. آموزش کارآفرینی  به نوجوانان می تواند یکی از بهترین تصمیماتی باشد که هر پدر و مادری می تواند برای آینده فرزند خود در این سن حساس سراغ آن برود. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این موضوع آشنا کنیم.

اهداف باشگاه کارافرینان نوجوان :

توانمندسازی دانش آموزان در جهت دستیابی به تجربه عملی کارآفرینی در مقیاس کوچک

کمک به دانش آموزان جهت تقویت باور نسبت به خود و کشف و واکاوی خلاقیت خود از طریق کوشش و خطا

بهبود مهارتهای اساسی مانند: تصمیم گیری، توانایی کار گروهی، حل مساله و شبکه سازی

تقویت نگرش کارآفرینانه نوجوانان و افزایش خلاقیت و نوآوری، عزت نفس، میل به موفقیت

تغییر روشهای تدریس متناسب با مبانی کارآفرینی با هدف افزایش تواناییهای کارآفرینانه دانش آموزان

آشنا نمودن اولیای دانش آموزان با مباحث کارآفرینی به منظور تربیت کودکان و نوجوانان در محیط خانواده برای افزایش توانایی کارآفرینانه آنان

اگر بخواهیم روند آموزش کارآفرینی دانش‌آموزان را به صورت یک الگوی جامع در نظر بگیریم، شامل 3 مرحله زیر می‌شود:

1- یادگیری کارآفرینی

2- یادگیری برای کارآفرینی

3- یادگیری برای تبدیل شدن به یک کارآفرین